Bursa Bilgisayar

Android Tablet Bİlgisayarlar İçin İşletim Sistemi

Windows CE (İngilizce Compact Edition, yani Küçük Sürüm olduğu söylenir, ancak Microsoft bunu doğrulamamıştır), Microsoft tarafından taşınabilir cihazlar için yazılmış bir işletim sistemidir. Windows CE, sanılanın aksine küçültülmüş bir Windows değil özel olarak yazılmış, ayrı bir işletim sistemidir. Windows’un küçültülmüş sürümlerine bir örnek olarak Windows XP Embedded sayılabilir.

Windows’un küçültülmüş bir sürümü olmadığı için “normal” Windows programları Windows CE altında kullanılamazlar. Bunun diğer bir sebebi de, Windows CE işletim sisteminin çok farklı işlemci mimarilerinde çalışabilir olmasıdır. Öte yandan, daha sonra da açıklanacağı üzere Windows CE için program yazması Windows için program yazmaya fazlasıyla benzediğinden, bazı yazılımların Windows CE sürümü de vardır.

Windows CE, birçok alanda kullanılabilir:

Barkod okuyuculu el terminalleri
Ucuz taşınabilir PC’ler
Çok küçük PC’ler
Pocket PC’ler
Cep telefonları
TV setleri
GPS(Global Konum Belirleme Sistemi) Cihazları
Benzer elektrio aracı, ya da eMbedded Visual C++, Windows CE’ye de uygun kod üretebilir ve derleyebilir. Bunun için Microsoft’tan gerekli yazılım geliştirme kiti indirilebilir. eMbedded Visual C++ ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) ücretsizdir. Windows CE Emulator’ü ile, geliştirilen yazılım alete aktarılmadan önce test edilebilir.

Related posts

894 thoughts on “Android Tablet Bİlgisayarlar İçin İşletim Sistemi

  1. fantastic issues altogether, you just received a logo new reader. What may you suggest in regards to your put up that you simply made some days ago? Any sure?|

  2. Videos principiante de chicas porno como Melody Star que te enseña
    todo cuanto hace a lo largo del día, aun como se come a sus amigas y amigos.

  3. Its not my first time to pay a quick visit this website, i am visiting this site dailly and take nice data from here everyday.|

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available