Bursa Bilgisayar

Android Tablet Bİlgisayarlar İçin İşletim Sistemi

Windows CE (İngilizce Compact Edition, yani Küçük Sürüm olduğu söylenir, ancak Microsoft bunu doğrulamamıştır), Microsoft tarafından taşınabilir cihazlar için yazılmış bir işletim sistemidir. Windows CE, sanılanın aksine küçültülmüş bir Windows değil özel olarak yazılmış, ayrı bir işletim sistemidir. Windows’un küçültülmüş sürümlerine bir örnek olarak Windows XP Embedded sayılabilir.

Windows’un küçültülmüş bir sürümü olmadığı için “normal” Windows programları Windows CE altında kullanılamazlar. Bunun diğer bir sebebi de, Windows CE işletim sisteminin çok farklı işlemci mimarilerinde çalışabilir olmasıdır. Öte yandan, daha sonra da açıklanacağı üzere Windows CE için program yazması Windows için program yazmaya fazlasıyla benzediğinden, bazı yazılımların Windows CE sürümü de vardır.

Windows CE, birçok alanda kullanılabilir:

Barkod okuyuculu el terminalleri
Ucuz taşınabilir PC’ler
Çok küçük PC’ler
Pocket PC’ler
Cep telefonları
TV setleri
GPS(Global Konum Belirleme Sistemi) Cihazları
Benzer elektrio aracı, ya da eMbedded Visual C++, Windows CE’ye de uygun kod üretebilir ve derleyebilir. Bunun için Microsoft’tan gerekli yazılım geliştirme kiti indirilebilir. eMbedded Visual C++ ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) ücretsizdir. Windows CE Emulator’ü ile, geliştirilen yazılım alete aktarılmadan önce test edilebilir.

Related posts

894 thoughts on “Android Tablet Bİlgisayarlar İçin İşletim Sistemi

  1. whoah this weblog is fantastic i love reading your posts.
    Stay up the great work! You recognize, many people are searching round for this
    information, you can aid them greatly.

  2. Hi there! I could have sworn I’ve been to your blog before but after looking at many of the articles I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m certainly happy I came across it and I’ll be book-marking it and checking back often!

  3. Wonderful post! We will be linking to this great post on our site. Keep up the good writing.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available