Cpanel İnce Ayarları Software Bölümü

Merhaba internet üzerinde cpanel ince ayarları için bir çok yazı bulunmakta bu arkadaşların bir çoğu bu işi deneme yanılma yolu ile çözen arkadaşlar teknolojinin hayatımıza bir güneş gibi doğması ile bir çok genç arkadaşın bu işin eğtimini almadan önce amatörlük dönemlerini internette deneme yanılma ile geçirdiklerini iyi biliyoruz ve gözlemliyoruz. Bu işi gerçekten ehil olarak yapan kişilerin sayısının çok az olduğunu düşünüyorum ve o kişilerinde açıkcası makale yazacak zamanlarının olmadığına eminim. Neyi neden yaptığınızı bilmeden papağan gibi şunu yap bunu yap diye makale hazırlamaktansa oturup türkçeye çevirisini gerçekleştirmek ülkemdeki cpanel kullanacak yada kullanmayı düşünen kişiler için daha yararlı olacaktır diye düşündüm aslında benimde zamanım çok az ancak burada çeviri yaptıktan sonra insanlar bu konuda bilgi sahibi olacaklar bu yüzden 30 dakikamı bu çeviri için ayırdım dilerim bu konuda sizlere bir nebze yardımcı olaiblirim burada yazılan bilgiler tamamen ingilizceden türkçeye çeviri üzerinedir bunları uygulamak tamami ile sizin insiyatifinizdedir.

Bu yazımda tweak settings bölümü için ince ayarların türkçeye çevirilmiş halini göreceksiniz dolayısı ile uygun olanları düşünerek yapılandırabileceksiniz.

Bölümler

Dilediğiniz bölümün açıklamalarını görmek için alt bölümden seçebilirsiniz.

1-All = Hepsini kapsadığı için extra anlatımını yapmaya gerke duymadım.
2-cPAddons = Eklenti ayarları ile ilgili.
3-Display = Ekran ve sıralama tercihleri
4-Domains = Alan adı ile ilgili tercihler
5-Logging = Günlük Tutma Seçenekleri
6-Mail = Mail Ayarları
7-Notifications = Bildirim Ayarları
8-PHP = Php Ayarları
9-Redirection = Yönlendirme Ayarları
10-SQL = Veritabanı Ayarları
11-Security = Güvenlik Ayarları
12-Software = Program Ayarları
13-Stats Programs = İstatistik Program Ayarları
14-Stats and Logs = İstatistik ve Günlük Ayarları
15-Status = Durum
16-Support = Destek
17-System = Sistem Ayarları

12.Bölüm Software

Interchange version [?]

Bu madde değişim sürümü seçmenizi sağlar. Değişim, bir açık kaynak e-ticaret platformudur.Kullanmak istediğiniz sürüm numarasına karşılık gelen düğmeyi tıklatın. Değişim, varsayılan olarak devre dışıdır.

Enable FormMail-clone CGI

Bu seçeneğin etkinleştirilmesi FormMail-clone CGI betiği için kullanıcılara cPanel kullanıcısının CGI Center üzerinden bu betiği kullanılabilmesini sağlar.

Urchin installation path [?]

Bu madde Urchin yüklemenize bir adres belirtmenize olanak verir. Urchin bir web istatistik analiz programıdır.Yeni bir yol belirtmek için metin alanının yanındaki düğmeyi tıklatın ve yolu giriniz.Bu öğe varsayılan olarak otomatik algılanır.

147 Responses to “Cpanel İnce Ayarları Software Bölümü”

Sayfalar: « 6911 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  filipina girls Says:

  I don’t know what “WordPress” is but if it has something to do with the way I can have automatic updates of new posts from my blog posted in my Twitter, than I’d like to know more about it.. . Please & Thank you. * My blog is a Blogspot / Blogger blog..

 2. 4
  Matthew C. Kriner Says:

  I just want to tell you that I’m newbie to blogging and site-building and truly loved your page. Very likely I’m want to bookmark your site . You really come with outstanding writings. Thanks for sharing with us your website page.

 3. 3
  Allyn Melone Says:

  I just want to tell you that I am newbie to weblog and actually liked this web blog. More than likely I’m planning to bookmark your blog post . You definitely have good stories. Thanks a lot for sharing your blog.

 4. 2
  Dallas Herera Says:

  Congratulations to Chelsea on winning the FA Cup.

 5. 1
  Cpanel İnce Ayarları cPAddons Bölümü | BURSA BİLGİSAYAR Says:

  […] = Yönlendirme Ayarları 10-SQL = Veritabanı Ayarları 11-Security = Güvenlik Ayarları 12-Software = Program Ayarları 13-Stats Programs = İstatistik Program Ayarları 14-Stats and Logs = İstatistik ve Günlük […]

Sayfalar: « 6911 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available