Cpanel İnce Ayarları SQL Bölümü

Merhaba internet üzerinde cpanel ince ayarları için bir çok yazı bulunmakta bu arkadaşların bir çoğu bu işi deneme yanılma yolu ile çözen arkadaşlar teknolojinin hayatımıza bir güneş gibi doğması ile bir çok genç arkadaşın bu işin eğtimini almadan önce amatörlük dönemlerini internette deneme yanılma ile geçirdiklerini iyi biliyoruz ve gözlemliyoruz. Bu işi gerçekten ehil olarak yapan kişilerin sayısının çok az olduğunu düşünüyorum ve o kişilerinde açıkcası makale yazacak zamanlarının olmadığına eminim. Neyi neden yaptığınızı bilmeden papağan gibi şunu yap bunu yap diye makale hazırlamaktansa oturup türkçeye çevirisini gerçekleştirmek ülkemdeki cpanel kullanacak yada kullanmayı düşünen kişiler için daha yararlı olacaktır diye düşündüm aslında benimde zamanım çok az ancak burada çeviri yaptıktan sonra insanlar bu konuda bilgi sahibi olacaklar bu yüzden 30 dakikamı bu çeviri için ayırdım dilerim bu konuda sizlere bir nebze yardımcı olaiblirim burada yazılan bilgiler tamamen ingilizceden türkçeye çeviri üzerinedir bunları uygulamak tamami ile sizin insiyatifinizdedir.

Bu yazımda tweak settings bölümü için ince ayarların türkçeye çevirilmiş halini göreceksiniz dolayısı ile uygun olanları düşünerek yapılandırabileceksiniz.

Bölümler

Dilediğiniz bölümün açıklamalarını görmek için alt bölümden seçebilirsiniz.

1-All = Hepsini kapsadığı için extra anlatımını yapmaya gerke duymadım.
2-cPAddons = Eklenti ayarları ile ilgili.
3-Display = Ekran ve sıralama tercihleri
4-Domains = Alan adı ile ilgili tercihler
5-Logging = Günlük Tutma Seçenekleri
6-Mail = Mail Ayarları
7-Notifications = Bildirim Ayarları
8-PHP = Php Ayarları
9-Redirection = Yönlendirme Ayarları
10-SQL = Veritabanı Ayarları
11-Security = Güvenlik Ayarları
12-Software = Program Ayarları
13-Stats Programs = İstatistik Program Ayarları
14-Stats and Logs = İstatistik ve Günlük Ayarları
15-Status = Durum
16-Support = Destek
17-System = Sistem Ayarları

10.Bölüm SQL

Include databases in disk usage calculations

Disk kullanımı hesaplamalarına veritabanıda dahil edilsinmi?

Use INFORMATION_SCHEMA to acquire MySQL disk usage (MySQL 5+ required) [?]

INFORMATION_SCHEMA kullanarak tüm MySQL tabloları disk kullanımı, disk kullanımı değerleri içerisinde garantiye alınır, ancak bu MySQL’in bazen tepkisiz unt blok haline neden olabilir bazı durumlarda potansiyel olarak önemli bir performans düşüşü gerçekleşebilir .Bu ayar devre dışı bırakılırsa, sistem için doğrudan dosya sistemi disk kullanım bilgileri ve yerel yapılandırmanıza bağlı olarak tüm veriler hesaba dahil olmayabilir.Bu ayarın varsayılan olarak kalması uygundur.

Use pre-4.1-style MySQL® passwords [?]

MySQL ® 4.1 kullananlar için (PHP uygulamalarında kimlik doğrulaması ile ilgili sorunlar varsa kullanmanız tavsiye edilir)

76 Responses to “Cpanel İnce Ayarları SQL Bölümü”

Sayfalar: « 1911 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  phan mem quan ly kho Says:

  Howdy I am so thrilled I located your internet site, I actually found you by error, whilst I was looking on Google for something else, Anyways I am here now and would just like to say cheers for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also enjoy the theme/design), I don’t have time to appear more than it all at the minute but I’ve bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I is going to be back to read more, Please do keep up the wonderful job.

 2. 4
  filipina girls Says:

  I want to make my own Blogger layout because none of the ones I have found incorporate my Header correctly/match with my Header that I want to use. Is there a website that can teach me how to do this? (I also do not have Photoshop, so I need to use another software than that to design). Thank you!.

 3. 3
  christian singles Says:

  I have heard of blogs and kind of know what they are. My question is what do you write on a blog, like stuff thats on your mind or just whatever? And what websites can i logon to to start blogs?.

 4. 2
  filipino chat Says:

  Using Firefox: How do you clear out old stored security informaion like account numbers and such?

 5. 1
  Damion Mcelhenney Says:

  I just want to tell you that I’m all new to weblog and seriously liked this web page. Most likely I’m going to bookmark your blog . You really come with tremendous posts. With thanks for revealing your blog site.

Sayfalar: « 1911 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available