CSS Sprite Tekniği Nedir?

Son zamanların en popüler web tasarım dillerinden birisi olan CSS, yeni yötenmleri ile kullanıcılarına oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Google’ın en sevdiği dillerden birisi olan CSS ile sitenizi daha hızlı ve görsel anlamda daha etkili hale getirmek sizin elinizde.

CSS Sprite Tekniği Nedir?

Kısa bir tanım yapmak gerekir ise sitenizde tüm resimleri tek bir imaj dosyası içerisinde toplamaktır. Böyle birden fazla resmi bir yerden çağırmak yerine tek bir kaynaktan çağırarak hissedilir derecede hızlanma söz konusu olacaktır. Tek bir imaj dosyası içerisinde olacağı için HTTP istekleri azalacak ve böylece sıkıştırmada daha iyi bir şekilde gerçekleştirilecektir.

CSS Sprite yöntemi ile kodlama yapan kişiler için de karışıklığın önüne geçeceklerinden söz etmek mümkün. Site sahibi için yüklen hızı artacak ve site daha hızlı açılacaktır. Hem ziyaretçi hem de site sahibi için avantajlı bir tekniktir. CSS Sprite tekniğini uygulamak için ise sizlere ben anlatımda bulunmayacağım bunun yerine anlatılan videolu içerik ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

CSS Sprite Tekniği –>  http://vimeo.com/38596201

39 Responses to “CSS Sprite Tekniği Nedir?”

Sayfalar: « 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  dating site philippines Says:

  How do I make my previous Yahoo 360 blog posts visible to the public?

 2. 4
  local singles Says:

  What’s a good wordpress blog theme for an icanhascheeseburer or failblog clone?

 3. 3
  online dating philippines Says:

  What is the best way to start a photography website?

 4. 2
  Luigi Fulk Says:

  I just want to say I am beginner to blogging and definitely liked this website. Likely I’m planning to bookmark your site . You certainly have good articles and reviews. Thanks for sharing with us your webpage.

 5. 1
  Malik Steenberg Says:

  I just want to say I am just newbie to blogging and actually savored your website. Likely I’m likely to bookmark your blog post . You really come with good writings. With thanks for sharing with us your blog.

Sayfalar: « 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available