Bursa Bilgisayar

Dns Güncelleme Süresi Hakkında

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere firmadan firmaya değişim gösteren bir konuya değinmek istiyorum dns güncellemesi özellikle kendi name server isim sunucu adreslerini kullanacak olanlar için süre bakımdan bazen can sıkıcı olabilecek kadar uzadığından böyle bir konuyu sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim.

Birçok hostingcinin birbirini karalamasına zemin hazırlayan bir yapıya sahip olan dns güncelleme süresi sandığınız gibi firmadan firmaya değişim göstermekte değildir. Güncelleme süresi yurt dışında bulunan sunucularda ülkemizde güncellemenin görünmesi açısından zaman alabilmektedir.

Yurt dışında bulunan suncular için yapılan güncellemeler takriben 12 saat ila 48 saat arası değişim gösterebilmektedir.Yurt dışındaki sunucular için yaptığınız dns güncellemelerini proxy sunucuları aracılığı ile 12 saat içinde güncellendiğini görebilirsiniz.Alt bölümde verdiğim proxy sitesi aracılığı ile yönlendirmenizin güncellenmesini kontrol edebilirsiniz.

http://www.pagewash.com/

Dns güncelleme süreci yanlızca bizim ülkemiz için aksayan bir süreç olmadığı alt bölümde vereceğim adres ile yönlendirmenizin hangi ülkeye göre gerçekleşip gerçekleşmediğini denetleyebileceksiniz.Açılan adreste sadece yönlendirme yaptığınız alan adını yazıp arıyorsunuz güncellenen ülkelerin yanında milisaniye değerleri yazacaktır.

http://www.watchmouse.com/en/ping.php?vtt=1327939314&varghost=http%3A%2F%2Falanadi.com%2F&vhost=_&vaction=ping&ping=start

Ülkemizde güncelleme süresi takribi olarak 12 saat ila 96 saatler arasını bulabilmektedir.Bu süreci hızlandırmak için alan adınızı pingleyebilirsiniz.Bazı arkadaşlar yönlendirmenin berlittiğim süreden daha uzun olduğunu dile getirip internette bu konular ile ilgili makaleler yazmışlar bu bağlamda bilinmesi gereken şey güncelleme zamanında olsa bile bunu görüntüleyebilmek için tarayıcınızın ön belleğini silmeniz ve öyle kontrol etmeniz sizin için daha hayırlı olacaktır.

bursa-bilgisayar.com’dan saygılar sevgiler.

Related posts

823 thoughts on “Dns Güncelleme Süresi Hakkında

  1. Thank you for the good writeup. It in fact used to be a enjoyment account it. Glance complicated to far added agreeable from you! By the way, how could we be in contact?|

  2. My partner and I stumbled over here by a different web page and thought I might check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to finding out about your web page for a second time.|

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available