Fedora İşletim Sistemi Videolu Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu makalemde daha önceden hazırladığım ve çekimlerimi gerçekleştirdiğim bir işletim sistemi olan linux türevlerinden fedora işletim sistmeinin nasıl bir sistem olduğu ve sistemin virtual box sanallaştırma yazılımı üzerinde nasıl kurulduğunu sizlerle paylaşacağım. Dilerim sizlere biraz faydamız olur çekimlerde yaşadığım sıkıntılardan dolayı şimdiden özür dilerim. Bildiğiniz gibi linux açık kaynak bir işletim sistemi alt yapısındaki türevlerinde bir çok geliştirici sizler için bıkmadan usanmadan sistemleri daha ileri noktalara taşımak için uğraşıyorlar.Ben bu makale ile açık kaynak camiasına bir teşekkür ediyorum aslında. Çünkü açık kaynak işletim sistemleri sayesinde yazılımcılığa adım attığımı bilmenizi istiyorum. Linux olmasaydı bu süreç kendi tarafımda çok ağır bedeller ödeyerek gerçekleşecekti yazılımcı arkadaşlar neden böyle dediğimi çok iyi anlayacaklardır. Videomuzu youtube sitesine yüklüyorum ve böylece burada paylaşacağım.

Açık kaynak camiasına yeni girmiş olaiblir veya girmeyi düşünyüorda olaiblirsiniz. Ben geliştirici değilim diye sakın üzülmeyin yada ben ne yapabilirim gibi kendinizi geriye atmayın açık kaynak camiasında herkeze her bireye ister kadın ister erkek olsun herkeze bir yer bulunabilmektedir. Gelişimin adıdır linux bireysel gelişim tekliği temsil etsede linux bunun tam tersine karşılık gelmektedir.Sizlerde linux işletim sistemlerini seviyor yada merak ediyorsanız veya ülkemizde bu alana merak salmış arkadaşlarımız kardeşlerimiz arasındaysanız konu içindeki vereceğimiz bağlantılarla bu konulara bir adım daha yakınlaşacaksınız sizi temin ederim.

Evet arkadaşlar bu konumuzu sunmadan önce sizlere sunacağımız işletim sistemi kurulumu için bir kaç ayrı link vermek istiyorumki kuracağımız işletim sistemini bilgisayarınıza çekin ve böylece rahatlıkla kurulum yapalım. Öncelikle sistemi varolan işletims isteminiz üzerinde kurmak ve kullanmak istiyorsanız bunun için bizimde kurulumları yaptığımız virtualbox açık kaynak sanallaştırma yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bu programın ayrıntılı anlatımını daha önce makale olacak -bilgisayar.com adresinde paylaştık. Bu bölümde bu paylşatığımız konuyu sizlere taktim edeceğimki dilediğiniz işletim sistemini varolan kurulu sisteminiz üzerinde herhangi bir ücret ödemeden tamamen karşılıksız olarak indirip kurup kullanabileceksiniz.

VirtualBox Sanallaştırma Yazılımını Kurmak İçin Ayrıntılı Anlatım

http://bursa-bilgisayar.com/virtualbox-ile-sanal-makina-uzerine-isletim-sistemi-kurulumu.html

VirtualBox ile veya virtualbox’ı kurmadan sisteminize fedora işletim sistemini kurmak için alt bölümden dilediğiniz kadar izleme yapabilirsiniz. Diğer linux ve windows türevlerinin kurulum ve linkleri için bursa-bilgisayar.com Adresimizde kategoriler bölümünde diğer sistemlerinde kurulum ve içerikleri hakkında ayrıntılı videolar bulabileceksiniz.

Fedora işletim sistemini ücretsiz olarak indirmek için alt bölümdeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

İndirmek için alt bölümdeki linke tıklıyorsunuz ve Sayfadaki Download Now Yazısına basıyorsunuz.

http://fedoraproject.org/en/get-fedora

Fedora Ayrıntılı Kurulum Anlatımı

Bursa-Bilgisayar.Com’dan Bendeniz Yunus Emre Talay Dilerim Kurulum İşinize Yaramıştır. Diğer anlatımlarımda görüşmek dileğimle. A.E.O İşinize yaradıysa bir allah razı olsun bize kafidir.

502 Responses to “Fedora İşletim Sistemi Videolu Kurulumu”

Sayfalar: « 13311 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  black singles Says:

  I have a limited account and an administrator account on Windows XP. I would like to import all of my Firefox settings from my Limited Account to my Admin Account so they are exactly the same..

 2. 4
  filipino chat rooms Says:

  Right now firefox automatically downloads an mp3 and opens it. I want it to prompt me with the dialog box so I can choose where to save it. I’ve looked in options->downloads->view and edit actions and there is nothing set there that I can change..

 3. 3
  Karine Raible Says:

  I read %BLOGPOST% awesome post

 4. 2
  Krystal Cull Says:

  I just want to say I am just new to weblog and certainly savored this blog site. Probably I’m likely to bookmark your blog post . You actually come with excellent article content. Thanks a bunch for sharing with us your blog.

 5. 1
  Everette Curt Says:

  When should I expect my first letter?

Sayfalar: « 13311 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available