Bursa Bilgisayar

Google Anahtar Kelime Aracı Hakkında

Merhabaarkadaşlar bu makalemde sizlerle google kelime aracı hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım.

Seo çalışmalarının başlıca temel prensibi; hedef belirlemektir. Belirlediğiniz hedefte uygulayacağınız Seo teknikleri ise, sizi istediğiniz sonuca götürmede yol haritanızı oluşturacaktır. Seo çalışmasına adım atarken ilk yapılması gereken ”doğru kelimeleri belirlemek”tir. Ancak kelime belirlerken; belirleyeceğiniz kelimenin rekabet analizini yapmak ve rekabet yoğunluğunun bilinirliği ile o kelimeye Seo uygulamak gereklidir.

Kelime rekabet analizini Google’ın bize sunduğu ”Anahtar kelime aracı” ile yapabiliriz. ”Anahtar kelime aracına” buradan ulaşabilirsiniz.

Biz ”Güzellik” Kelimesini inceleyelim;

Sağ kolonda gördüğümüz “Yerel Aylık Aramalar” sözkonusu kelimenin Aramanızda bir ülke veya dil belirttiyseniz, söz konusu ülkeler ve dillerde ilgili anahtar kelime için yapılan kullanıcı sorgularının 12 aylık yaklaşık ortalamasıdır.

Soldaki kolon gördüğümüz; ”Genel Aylık Aramalar” Anahtar kelime için Google’da yapılan kullanıcı sorgularının 12 aylık yaklaşık ortalamasıdır. Bu veri, Anahtar Kelime Eşleme Türü seçiminize özgüdür. Böylece kolaylıkla bir kelimenin arama sıklığının ne kadar yükselip alçaldığını görmüş olursunuz.

Kelimelerden sonraki ilk kolonda ise; Anahtar Kelimenin ”Rekabet Yoğunluğu” hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz

Siz de Google’nın sunduğu bu araç ile anahtar kelime belirleme konusunda detaylı fikirler edinebilirsiniz.

Related posts

298 thoughts on “Google Anahtar Kelime Aracı Hakkında

  1. Hello there, You have done an excellent job. I’ll certainly digg it and personally suggest to my friends. I am sure they’ll be benefited from this website.|

  2. I think the admin of this web site is in fact working hard for his website, for the reason that here every information is quality based material.|

  3. Hi Dear, are you truly visiting this website daily, if so afterward you will absolutely get nice experience.|

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available