Bursa Bilgisayar

Linux Server’e veya VPS ‘ye Direct Admin Kurmak

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz,
Her gün yeni bir konu hakkında bilgi veren web sitemiz bu günde sizlere Linux sunucularda kullanılan Direct Admin panelin kurulumunu anlatacağım. Çok kolay bir kurulumu olan bu panel bir çok server sahibi, hosting firması  ve datacenter ( verimerkezi ) tarafından bir hayli tercih edilen bir kontrol paneli. Simdi kurulumuna geçeceğiz. Her zamanki gibi ilk önce SSH üzerinden root girişi yapıyoruz.  Root girişi yaptıktan sonra aşağıdaki komutları sırası ile yazıyoruz.

İlk aşamada kurulum için sunucumuza kurulum dosyasını çekiyoruz.

wget http://www.directadmin.com/setup.sh

Dosyayı sunucumuza çektiğimizden emin olmak için ssh’a şu komutu yazıyoruz,

ls

Bu komutu yazdığımızda “ setup.sh ” isminde dosya var ise dosya sunucuya aktarılmıştır demek. O zaman kuruluma devam ediyoruz.
Daha sonradan bu indirdiğimiz setup.sh dosyasını çalıştırabilmemiz için CHMOD ( yazma ve çalıştırma izinleri ) vermemiz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki komutu yazıyoruz.

chmod 755 setup.sh

Bu şekilde de iznimizi verdikten sonra kurulumu başlatmak için son komutumuzu uyguluyoruz.

./setup.sh

Kurulum ortalama 3 – 4 saat kadar sürecektir.  Kurulum bittiğinde bağlanmak için aşağıdaki link şeklinde giriş yapmalısınız.

http://sunucuipadresiniz:2222

İlk girişte kullanıcı adı ve şifresi admin – admin dir.

Related posts

190 thoughts on “Linux Server’e veya VPS ‘ye Direct Admin Kurmak

  1. The very next time I read a blog, Hopefully it won’t disappoint me as much as this particular one. After all, Yes, it was my choice to read through, but I genuinely believed you would probably have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of whining about something that you could possibly fix if you were not too busy seeking attention.

  2. stosunek przerywany pajacu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available