Nic Nl Waiting Binding to Netlink Iscsi Socket Sorunu Çözümü

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmaya işlerimin yoğunluğundan dolayı ara vermiştim şimdi ramazan ve bayramı fırsat bilere bir iki konu eklemek istiyorum umarım faydasını görürsünüz.Bugünkü konumuzda genelde sunucularda brcm-iscsi.log’daçıkan bir donanım sorununa değinmek istiyorum. Başlıktaki NIC NL Waiting Binding to NETLINK ISCSI Socket hatası genelde bir iscsi sorunu olarak göze çarpmaktadır peki nedir bu iscsi ?

iSCSI, depolama aygıtlarını TCP/IP kullanan bir ağ üzerinden bağlama yöntemidir. Yerel ağ (LAN), geniş alan ağı (WAN) veya Internet üzerinden kullanılabilir. iSCSI aygıtları, ağ üzerinden erişilebilen başka bir bilgisayarda bulunan, bağlanabileceğiniz disk, teyp, CD ve benzeri diğer depolama aygıtlarıdır. Bu depolama aygıtları bazen depolama alanı ağı (SAN) olarak adlandırılan ağın parçasıdır. Bilgisayarınız ve depolama aygıtı arasındaki ilişkilendirmede, aygıtla bağlantıyı (hedef denir) bilgisayarınız başlattığı için başlatıcı olarak adlandırılır.

Kısacası böyle bir kullanım yapmıyorsanızki bu olay genelde güncelleme sonrası çıkan bir sorun olduğu için altta verdiğim servisleri durdurarak hata kaydına son verebilirsiniz.

Uyarı açıklamasını yapıyorum ancak servisler içinde diğer ayarlar ile oynamanızı tavsiye etmem sonuçları ağır olabilir bu olay tamamen sizin insiyatifinizdedir.

Chkconfig ile çalışmakta olan servislere müdahele ediyoruz veya devre dışı bırakıyoruz.
.

sudo chkconfig iscsi off
sudo chkconfig iscsid off

Service ile hizmeti devre dışı bırakıyoruz

sudo service iscsid stop
sudo service iscsi stop

Bu yaptığımız değişiklik sonrası sorun düzelmiş oluyor -bilgisayar.com’dan saygılarla.

No Responses to “Nic Nl Waiting Binding to Netlink Iscsi Socket Sorunu Çözümü”

Sayfalar: « 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  Jeramy Carandang Says:

  My dream retirement involves traveling domestically and internationally to operate on environmental causes.

 2. 4
  uyjgbhgxtjkjhnkbvbxdj Says:

  Title

  […]always a big fan of linking to bloggers that I enjoy but don’t get lots of link really like from[…]

 3. 3
  sdngrckmtgkrsvmgsdjkv Says:

  Title

  […]very handful of web sites that occur to be comprehensive below, from our point of view are undoubtedly very well worth checking out[…]

 4. 2
  Alicia Says:

  Selamat sore pak, saya sedang butuh data tetnang harga saham pembukaan dan penutupan perusahaan sektor manufaktur di Bursa Efek Indonesia periode 2010 dan 2011. Apakah bapak dapat membantu untuk solusi pencarian data?GD Star Ratingloading…

 5. 1
  volet roulant Says:

  Hey there! I understand this is somewhat off-topic however I had
  to ask. Does operating a well-established website such as yours
  require a massive amount work? I am brand new to
  writing a blog but I do write in my diary every day.
  I’d like to start a blog so I can easily share my personal experience and feelings online. Please let me know if you have any ideas or tips for new aspiring blog owners. Appreciate it!

Sayfalar: « 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available