Bursa Bilgisayar

Nic Nl Waiting Binding to Netlink Iscsi Socket Sorunu Çözümü

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmaya işlerimin yoğunluğundan dolayı ara vermiştim şimdi ramazan ve bayramı fırsat bilere bir iki konu eklemek istiyorum umarım faydasını görürsünüz.Bugünkü konumuzda genelde sunucularda brcm-iscsi.log’daçıkan bir donanım sorununa değinmek istiyorum. Başlıktaki NIC NL Waiting Binding to NETLINK ISCSI Socket hatası genelde bir iscsi sorunu olarak göze çarpmaktadır peki nedir bu iscsi ?

iSCSI, depolama aygıtlarını TCP/IP kullanan bir ağ üzerinden bağlama yöntemidir. Yerel ağ (LAN), geniş alan ağı (WAN) veya Internet üzerinden kullanılabilir. iSCSI aygıtları, ağ üzerinden erişilebilen başka bir bilgisayarda bulunan, bağlanabileceğiniz disk, teyp, CD ve benzeri diğer depolama aygıtlarıdır. Bu depolama aygıtları bazen depolama alanı ağı (SAN) olarak adlandırılan ağın parçasıdır. Bilgisayarınız ve depolama aygıtı arasındaki ilişkilendirmede, aygıtla bağlantıyı (hedef denir) bilgisayarınız başlattığı için başlatıcı olarak adlandırılır.

Kısacası böyle bir kullanım yapmıyorsanızki bu olay genelde güncelleme sonrası çıkan bir sorun olduğu için altta verdiğim servisleri durdurarak hata kaydına son verebilirsiniz.

Uyarı açıklamasını yapıyorum ancak servisler içinde diğer ayarlar ile oynamanızı tavsiye etmem sonuçları ağır olabilir bu olay tamamen sizin insiyatifinizdedir.

Chkconfig ile çalışmakta olan servislere müdahele ediyoruz veya devre dışı bırakıyoruz.
.

sudo chkconfig iscsi off
sudo chkconfig iscsid off

Service ile hizmeti devre dışı bırakıyoruz

sudo service iscsid stop
sudo service iscsi stop

Bu yaptığımız değişiklik sonrası sorun düzelmiş oluyor bursa-bilgisayar.com’dan saygılarla.

Related posts

0 thoughts on “Nic Nl Waiting Binding to Netlink Iscsi Socket Sorunu Çözümü

  1. obviously like your web-site however you have to check the spelling on quite a few of your posts.
    Several of them are rife with spelling problems and I
    in finding it very bothersome to inform the truth however I’ll
    definitely come again again.

  2. I visited many web sites but the audio quality for audio songs current at this site is truly wonderful.|

  3. I keep listening to the rumor talk about receiving boundless online grant applications so I have been looking around for the best site to get one. Could you tell me please, where could i get some?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available