Bursa Bilgisayar

PHP 6 Yenilikleri Ve Yeni Dersler

Yaklaşık üç yıl önce PHP öğrenmeye isteği olan arkadaşlara kolay akıcı ve bir o kadar da sık uygulamalı PHP Derslerini yazmaya başlamıştım. Aradan geçen 3 yıl boyunca aynı istikrarı sağlayamarak, iş güç derken ayrıca her insanın hayatında olan psikolojik ve kişisel sorunlarla da uğraşmam nedeniyle pek güncel kalamadık.

Geçen sürelerde benim kadar buradaki derslerle başlamış olan diğer arkadaşlar gibi hepimiz kendimizi geliştirdik, güncelledik. Ama burada bulunan dersler hep aynı kaldı.

Bildiğiniz gibi PHP stabilleştirme çalışmalarını sürdürdüğü 6. sürümüne yaklaştı. Nesnel bir programlama üzerine attığı adımla ve kaldırdığı eski özelliklerle geliştiriliyor.

PHP 6 ile gelen bazı değişikliklere göz atarsak bunlar;

  • Asp tagları kaldırılmış
  • Magic_quotes kaldırılmış
  • Safe Mode kaldırılmış
  • Register Globals kaldırılmış
  • {} ile stringleri indexleme kaldırılmış

Konumuza dönersek, güncellenecek ve yeni eklenecek derslerden farklı olarak makale ve uygulamalı derslerini gönderip buradan paylaşmak isteyen arkadaşların iletişim sayfasından bana ulaşmasını isterim.

Sevgiler.

Related posts

159 thoughts on “PHP 6 Yenilikleri Ve Yeni Dersler

  1. I blog often and I genuinely appreciate your information. The article has really peaked my interest. I will take a note of your blog and keep checking for new details about once per week. I subscribed to your Feed as well.

  2. Aw, this was a really good post. Finding the time and actual effort to make a great article… but what can I say… I put things off a whole lot and never seem to get nearly anything done.

  3. bookmarked!!, I like your blog!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available