Bursa Bilgisayar

Plesk Apache Unable to open log file Hatası Çözümü

Linux sunucularda başınıza gelebilicek olan bu sorun. Tamamen Apache’nin log dosyalarının dolmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Apache bazen hiçbir hata vermeksizin sizin uygulamış olduğunuz restart komutlarını aldırış etmez, ve bir hata mesajı çıkartmadan FAILED şeklinde kırmızı bir yazı ile servisi başlatamadığını bildirir.

Burdaki problemi /var/log altındaki message kısmını inceleyerek bulabilirsiniz ve hata Apache Unable to open log file hatasıdır.

Plesk kullanan kişiler böyle bir hata aldığında aşağıdaki komutları sırayla yazmaları halinde problemlerini giderecektir.

$echo ulimit

komutu ile bu limiti kontrol edelim. Şayet boş yada 65536′dan küçük bir değer dönüyorsa,

ulimit -n 65536

komutu ile limiti 65536′ya yükseltelim.

/etc/init.d/httpd restart

komutu Apache’yi yeniden başlatacaktır.

Related posts

107 thoughts on “Plesk Apache Unable to open log file Hatası Çözümü

  1. Beautiful theme. I am just starting out learning about Blogengine so seeing themes and info like this is very helpful.

  2. The difficulty was great of driving his strange insensibility towards Harriet from her mind, while he not only sat at her elbow, but was continually obtruding his happy countenance on her notice, and solicitously addressing her upon every occasion.

  3. I simply want to say I am very new to weblog and certainly loved your page. Probably I’m likely to bookmark your site . You amazingly come with fantastic articles and reviews. Thanks a lot for sharing your web site.

  4. The time to read or check out the material or sites we have linked to beneath.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available