Bursa Bilgisayar

Shared Hosting Paylaşımlı Hosting Nedir

Shared (paylaşımlı) hosting, bir web sunucusu üzerinde sizin haricinizde birçok kullanıcının olduğu anlamına gelir. Bu sunucularda kullanılan sunucunun fiziksel gücü ve bant genişliğine bağlı olarak yüzlerce site barındırılabilir. Aynı sunucuda sizinle birlikte hizmet alan farklı kişiler ile o sunucuyu paylaşıldığı, ortaklaşa kullanıldığı için bu hizmete paylaşımlı barındırma hizmeti deniyor.

Shared Hosting, paylaşımlı bir hizmet olduğu için pekala diğer müşterilerin yaşadığı olumsuz sorunlardan etkilenmeniz muhtemeldir. Örneğin sizinle aynı sunucu üzerinde bulunan bir web sitesinin saldırı alması, aşırı sistem kaynaklarını tüketmesi gibi durumlar sizin de hizmetinizin aksamasına veya performansının düşmesine sebep olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise hizmet alınan firmanın profesyonel olmasıdır. Türkiye’de bu profesyonellik, TİB(Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi ile yasal olarak kontrol altına alınmak istenmiştir.

Related posts

705 thoughts on “Shared Hosting Paylaşımlı Hosting Nedir

 1. It is a breathtaking selection of homes offering a
  brand new breath of air to its residents. Those seeking the top life
  and accommodations can select the high class constructions.
  The wellbeing sign of these structures additionally assumed a component in the expanded patterns of steel buildings in United Kingdom.

 2. That 20% loan was a flexible rate mortgage that’s incrementally to raise over several years after which a
  balloon would have been to sit waiting at the end.
  Moreover, this location appears to be an additional benefit
  of the project as it’s popular to be connected on the
  major destinations of your respective choices.
  So prior to hiring the services of service repair shop it is best to…

 3. This means that you’ll want to build original content by means of articles, press releases, blog entries and social media marketing pages.
  The following are tips on what to find a furnished accommodation:Set
  the Budget. But then at the end of your research for available properties for sale on the market, you look to get a home that will fit your way of life and requirements with the price…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available