SSH ile SQL Yüklemek

Merhabalar,

Linux sunucularınızda yada vps ‘lerinizde yada resellerinizde SSH giriş yetkisi varsa büyük boyutlu SQL ‘lerinizi yüklemenin kolay bir yolu mevcut. Bu yol sayesinde 1 komut ile hemen sql ‘inizi yükleyebilirsiniz.

CPanel ‘e göre anlatayım bu işlemi. İlk etapta sunucunuzun mysql root şifresini bilmelisiniz. Bilmiyorsanız sunucunuza http://sunucuipsi:2086 şeklinde root olarak login oluyoruz.  Sol menüde bulunan MySQL Root Password sekmesinden  Mysql root şifresini belirliyoruz.

Daha sonra SSH ile sunucuya login oluyoruz.  Yükleyeceğimiz SQL ‘in bulunduğu dizine giriyoruz. SQL ‘in bulunduğu dizine girdikten sonra aşağıdaki komutu uyguluyoruz.

mysql -u root -p db_adi < yuklenecek.sql

Komutu yazdıktan sonra aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bu şekilde olduğunda az önce belirlediğimiz Mysql Root şifresini yazıp bu kısımda enterliyoruz. Ve sqli yüklemeye başlıyor. Yükleme süresi sunucu özelliği, yoğunluğu ve SQL ‘in büyüklüğüne göre değişir.

Related posts

360 thoughts on “SSH ile SQL Yüklemek

  1. I just want to tell you that I am newbie to blogs and definitely liked you’re page. Probably I’m likely to bookmark your site . You really come with beneficial writings. Many thanks for sharing your web site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available