Bursa Bilgisayar

Sunucu ve İstemcide Hyper-V 3.0 İhtiyaçları

Microsoft sanallaştırma mimarisi olan Hyper-V 3.0 ile artık istemci (client) tarafında da karşımızda olacak. Windows 8 ile son kullanıcı makineleri de sanallaştırma yapabilecek.

Windows Server 8 ile asıl amacına uygun olarak kullanılacak olan Hper-V 3.0 istemci tarafında da aynı özellikler ile çalışacak olsa da sunucu tarafına ek olarak işlemcinizin SLAT desteği olmasını zorunlu tutuyor. İşlemcinizin bu özelliği destekleyip desteklemediğini ise Sysinternals içindeki Coreinfo aracı ile öğrenebilirsiniz. Mark Russinovich tarafından geliştirilen bu araç ile işlemcinizin desteklediği sanallaştırma özelliklerini listelemek için aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

coreinfo

 

Core info aracı için ise: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/cc835722 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Related posts

31 thoughts on “Sunucu ve İstemcide Hyper-V 3.0 İhtiyaçları

  1. I am also writing to let you understand what a incredible experience my daughter had studying the blog. She even learned many issues, including how it is like to possess a wonderful teaching nature to make the rest just comprehend several complex subject matter. You undoubtedly exceeded visitors’ expectations. I appreciate you for offering those priceless, healthy, revealing and also unique thoughts on this topic to Lizeth.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Characters available