Ücretsiz Açık Kaynak Php Editörü

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Nusphere Phped Alternatifi Ücretsiz bir editör Tavsiye edeceğim. Takip edenler bilirler genelde açık kaynak sektöründeki çalışmaları takip ediyorum ve açık kaynak yazılımlar geliştiriyorum. Açık kaynağın ülkemiz ve dünya yazılımcılarını desteklediğini düşünüyorum herşeyi kendi için değilde toğlumun gelişimine paralel düşünen insanları ve camiaları daha çok seviyorum. Sonuçta hepimiz beraber çok daha fonksiyonel ve güzel şeyler ortaya koyabiliyoruz. Açık kaynak yazılımlardan konuya başlamışken çoğu wb programlama ile ilgilenen arkadaşlar bilirlerki web programlamanın olmazsa olmazlarından birisi editörlerdir.

Örnek olarak yakın zamanlarda bir türk doktorun projesi olan php editörünü bilen ve kullanan çok kişi olmuştur diye düşünüyorum. Yazdığınız kodları otomatik olarak gösteren bir tabanı olduğu için çok kullanışlı bir yazılım diye düşünüyorum muadil olarak bir editör aradığınızda ise yok denilebilir. Ücretsiz olarak bakarsak hiç yoktu. Bu haftaki konumda sizlere bir editörden bahsetmek istiyorum. İşte bu editörümüz tamamen herkezin kullanımına açık ve ücretsiz olarak yazılmış olan bir php editörüdür.

Bu yazımda indirme adresini vereceğim dileyenki özellikle benim gibi crackli (virüslü) program kullanmak istemeyen yada kısaca çalıntı hırsızlık malı olan programlardan uzak durmak isteyen kişiler için bulunmaz nimet diyebilirim. Evet arkadaş program açık kaynak olduğu için ücretsiz sunulmaktadır ve gelişime açık yapısı ile çok performanslı bir yapısı olacağını ileride çok iyi bir yere geleceğine eminim. İşte bende bu sebeble programın tanıtımına oldukça önem verdim.

Programın Sitesi:

http://devphp.sourceforge.net/

Not:

Program açık kaynaklıdır. Kullanımı herkezi açıktır ticari projeler için üreticilere danışmanızda fayda vardır. Gelişmeye açıktır bu sebeble sizde kullanımda istediğiniz özellikleri adresten gelişitriciler ile paylaşarak gelişime katkıda bulunabilirsiniz.

En güzel yönlerinden birisi mac hari. bütün sistemlerde çalışabilmesidir. Bu sistemlerin Lİnklerini Alt bölümden veriyorum.

Dev Php Linux versyonu

Dev Php Windows vesyonu

Windows Portable Versyon

Linklerde sorun olursa alt bölümden linux ve windows versyonlarının ana indirme bölümüne link veriyorum.

Windows için

Linux için

Programın Görüntüleri

20193

20189

20191

20181

20187

20185

Evet program tam anlamı ile geliştiricilerin işini görecek nusphere phped alternatifi onun kadar çevik ve güzel bir program kullanacak arkadaşlara şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Birsonraki makalemde programın windows ve linux üzerindeki kurulumu ile ayarlarını anlatacağım. Unutmadan programınm windows versyonu windows 8 üzerindede çalışmaktadır. Bilginize sunarım.

-Bilgisayar.com’dan Ben Yunus Emre Talay Saygılarım Sevgilerimle.

778 Responses to “Ücretsiz Açık Kaynak Php Editörü”

Sayfalar: « 18511 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  filipino dating Says:

  A logo, accompanying punch line and rest of the content of a portal needs to be secured against any republication or use by any other party..

 2. 4
  Homer Malinovsky Says:

  I simply want to mention I am just all new to blogs and honestly loved your blog. More than likely I’m going to bookmark your blog . You definitely have remarkable articles and reviews. Cheers for revealing your blog site.

 3. 3
  Tyson F. Gautreaux Says:

  I just want to tell you that I’m beginner to blogging and honestly savored this page. Most likely I’m planning to bookmark your blog post . You surely come with great writings. Thanks for revealing your web-site.

 4. 2
  Marcelle Arno Says:

  I simply want to tell you that I am just all new to blogs and really liked your page. More than likely I’m going to bookmark your blog . You certainly come with incredible stories. Thank you for sharing your blog.

 5. 1
  Anonim Says:

  Sağol kardeş

Sayfalar: « 18511 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available