Web Sunucusu Nedir

Hosting ya da daha Türkçe karşılığıyla “Barındırma”, web sayfalarınızı internet’te yayınlamak için gerekli alanın kiralanmasıdır. Diğer bir ifade ile, Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, dosyalarınızı saklayacağınız bilgisayar evinizdeki bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız olsa bile internet bağlantınızın veri yükleme (upload) hızı bu iş için genelde yetersiz kalacaktır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internete hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (server yani sunucu) dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyalar için depo vazifesi gören ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting işlemlerinde dikkat edilecek noktalar

Hosting kiralama ya da satın alma öncesinde bazı konular önem taşır. Aşağıdaki özellikleri, ihtiyaçlarınızı da gözeterek değerlendirmelisiniz.

779 Responses to “Web Sunucusu Nedir”

Sayfalar: « 23811 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

 1. 5
  Anonim Says:

  Thanks

 2. 4
  mimnoxaudlkd Says:

  Teşekkürler güzel anlatım

 3. 3
  mddngkfwqlix Says:

  Sağol konu iyi

 4. 2
  Millalcorleld Says:

  Teşekkürler paylaşım için

 5. 1
  SatsSleli Says:

  Thanks Bursa-bilgisayar.com

Sayfalar: « 23811 10 9 8 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Leave a Reply

 Characters available